KONSEPT
Kendine has kültürü ve yaşantısıyla İstanbul’un gözde semtlerinden Bahçelievler’de, dünyanın en iyi mimarlık ofislerinden biri olan SPDO Architects imzasını taşıyan farklı bir proje geliyor. Şehrin içinde olsa bile çocuklarınızın yemyeşil bahçelerde özgürce çocukluklarını yaşayabileceği, her gün evinize dönerken ilk günkü heyecanı yaşayacağınız ve sevdiklerinizle çok mutlu olacağınız bir ev hayal ettik. Tüm bu hayallerin sonunda da Nef Bahçelievler’e hayat verdik.

Nef Bahçelievler’in doğayla iç içe bir yaşam hayal edilerek özenle hazırlanan peyzajıyla evinizin dört bir yanını bahçeler saracak. Projenin eğrisel tasarımı sayesinde, blokların arasında yayılan kıvrımlı gölet ve yemyeşil bitkiler, size doğal bir vadi içinde geziniyormuş hissi yaşatacak.

Yemeğinizi kendi yetiştirdiğiniz sebzelerle lezzetlendirecek, meydandaki kahvede arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebileceksiniz.

Kısacası Nef Bahçelievler’de, özlemini çektiğiniz mahalle sıcaklığını her gün hissedeceksiniz.

PROJE ÖZELLİKLERİ
Şehrin merkezinde doğaya dokunmak, kapınızı açtığınızda yeni kesilmiş çimlerin kokusunu duymak herkese mutluluk verir. İşte bu nedenle 7.529 m2'si ticari alanlardan oluşan, 210.782 m2'lik Nef Bahçelievler'in 40.000 m2'sini peyzaj alanlarına ayırdık.

EĞİTİM
Nef Bahçelievler, Kültür Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi gibi Türkiye’nin en önemli üniversitelerine komşu konumda bulunuyor.

FOLDHOME
İnsanların konutlarından beklentilerini karşılayan, işlevsel alanlar yaratan ve yeni bir yaklaşım olan Foldhome, konut sahiplerinin mevcut birçok olanaktan sadece istediklerini seçerek, yaşamlarına özel işlevli alanlar katmalarını sağlıyor. Foldhome dünyada ilk kez Nef projelerinde uygulanıyor. Nef, Foldhome konseptinin temel amacını “bir eve sığmayacak tüm odaların katlanarak eve dahil edilmesini sağlamak” olarak açıklıyor.

ULAŞIM
Atatürk Havalimanı 5,9 km
Dünya Ticaret Merkezi 5,2 km
Kültür Üniversitesi 4,4 km
Sinan Erdem Spor Salonu 3,4 km
Bakırköy Devlet Hastanesi 2,2 km
Bahçelievler Devlet Hastanesi 2,9 km
Medicana Hospital 875 m
İstanbul Aydın Üniversitesi 1,5 km
Ethica Hastanesi 1,6 km
Memorial Hastanesi 1,6 km
Marmara Üniversitesi 1,6 km
Marmara Forum 1,6 km
Bakırköy Adliyesi 1,8 km
Yeni Yüzyıl Üniversitesi 2,5 km
Yıldız Teknik Üniversitesi 2,3 km